Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Deranjarea linistii publice
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Deranjarea linistii publice

Locuiesc in apropiere de un aerodrom. Nu stiu ce activitati desfasoara in week-end dar avioanele incep sa survoleze de la primele ore ale diminetii pana seara tarziu. Ce putem face pt ca efectiv nu avem pic de liniste.
Normal n-ar fi trebuit sa va dea autorizatie de construire si nici nu stiu cum ati optinut-o....Se lasa un perimetru foarte mare de protectie in jurul acestuia in mod obligatoriu....
DenisRif a scris:

Normal n-ar fi trebuit sa va dea autorizatie de construire si nici nu stiu cum ati optinut-o....Se lasa un perimetru foarte mare de protectie in jurul acestuia in mod obligatoriu....

Nu am inteles cine sa obtina autorizatia de constructie??? Locuiesc la bloc, blocuri construite inainte de 80. Aproape nu inseamna "peste drum" dar avioanele ajung pana in cartierul unde locuiesc.
emine, utilizator
Cand ati achizitionat bunul imobil ati avut cunostiinta ca este situat in aproprierea aeroportului,
respectiv puteti suporta eventualele neajunsuri