avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 245 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Deranjarea linistii publice
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Deranjarea linistii publice

Locuiesc in apropiere de un aerodrom. Nu stiu ce activitati desfasoara in week-end dar avioanele incep sa survoleze de la primele ore ale diminetii pana seara tarziu. Ce putem face pt ca efectiv nu avem pic de liniste.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 20:59, 12 August 2018
Normal n-ar fi trebuit sa va dea autorizatie de construire si nici nu stiu cum ati optinut-o....Se lasa un perimetru foarte mare de protectie in jurul acestuia in mod obligatoriu....
Normal n-ar fi trebuit sa va dea autorizatie de construire si nici nu stiu cum ati optinut-o....Se lasa un perimetru foarte mare de protectie in jurul acestuia in mod obligatoriu....
DenisRif a scris:

Normal n-ar fi trebuit sa va dea autorizatie de construire si nici nu stiu cum ati optinut-o....Se lasa un perimetru foarte mare de protectie in jurul acestuia in mod obligatoriu....

Nu am inteles cine sa obtina autorizatia de constructie??? Locuiesc la bloc, blocuri construite inainte de 80. Aproape nu inseamna "peste drum" dar avioanele ajung pana in cartierul unde locuiesc.
Ultima modificare: Duminică, 12 August 2018
emine, utilizator
Cand ati achizitionat bunul imobil ati avut cunostiinta ca este situat in aproprierea aeroportului,
respectiv puteti suporta eventualele neajunsuri

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pacalit la cantar(fluturasul de salariu)? cineva-eu cineva-eu Buna ziua, Lucrez de cativa ani buni la un srl de cateva sute de angajati pe cel mai mare aeroport al tarii. Nu sunt salarii mari, sunt undeva in jurul ... (vezi toată discuția)
Incredintare minor tatalui ContSters356833 ContSters356833 buna am o hotarare definitiva si irevocabila pentru stabilirea legaturi tatalui (fostul sot) cu minorul. ce se intampla daca nu o respect?. Minorul are doar ... (vezi toată discuția)
Vecinul nu imi da autorizatia de constructie tiberiupi@yahoo.com tiberiupi@yahoo.com Buna ziua. Am o casa prin Militari (Bucuresti/sector 6) care este insa veche si as dori sa o demolez si sa construiesc alta. Vecinul meu insa nu vrea sa imi ... (vezi toată discuția)