Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... competente
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

competente

dupa absolvirea unui curs ssm de 224 ore,persoana respectiva poate efectua audit ssm?daca da ,de care
La ce curs va referiti ? In Legea ssm nr. 319/ 2006 cu modificarile si completarile ulterioare se recunosc cursurile din domeniul ssm organizate pe parcursul a 40/ 80/ 180 de ore. Se au in vedere studiile de masterat si de doctorat in domeniul ssm.
Auditor in domeniul managementului sanatatii si securitatii ocupationale, in conceptul SR OHSAS 18001 poate fi numai persoana/ firma care este acreditata cu diploma de catre organismul de acreditare din domeniu.