Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... DREPTUL DE PROPIETATE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

DREPTUL DE PROPIETATE

In urma divortului am revenit la numele de fata.Voi intimpina greutati la vinzarea ap. dobindit in timpul casatoriei ca fiind propietatea pe numele amindorura?trebuie sa fac acte legalizate pentru ap. pina nu schimb CI.
Multumesc
Nu.
Veti prezenta la notar si hotărârea de divort, din care rezulta ca ati revenit la numele anterior, iar cnp ul dvs e acelasi.