Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Certificat de calificare profesionala
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Certificat de calificare profesionala

Un administrator de imobil ce detine atestat eliberat de Comisia de atestare a administratorilor de imobil din anul 2003 si profeseaza din acelasi an cu C.I.M. are nevoie de acest certificat de calificare profesionala ? Cum se impaca aceasta situatie cu legislatia muncii ? Se poate anula un C.I.M. invocand lipsa acestui certificat ? Trebuie ca administratorul atestat sa suporte alte costuri pentru a se conforma cerintelor legii 196/2018 ?
george-neagu, moderator