Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Functie CIM DPO
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Functie CIM DPO

Buna ziua,

Am rugamintea sa ma ajutati cu urmatoarea situatie:

O companie doreste sa isi numeasca Responsabilul cu protectia datelor cu caracter personal - DPO-ul - cod COR 242231, o persoana deja angajata in cadrul firmei cu functia de Analist Recrutare ( de exemplu ). Cum putem proceda? Legal, se intocmeste AA pentru schimbarea functiei (cu inregistrare in Revisal) - insa angajatul isi va pierde vechea functie, cea de Analist Recrutare? Sau exista posibilitatea sa mearga cu amandoua in paralel?

Multumesc foarte mult pentru ajutor!
DPO-ul poate ocupa, concomitent, și altă funcție la firmă, dar trebuie evitate conflictele de interese .
[ link extern ]