Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Conflict de interese
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Conflict de interese

Responsabilul cu protectia datelor cu caracter personal poate ocupa in acelasi timp si functia de consilier juridic in aceeasi societate?
In cazul acesta cum trebuie trecut responabilul cu protectia datelor cu caracter personal in organigrama societatii?
Exact asa : responabilul cu protectia datelor cu caracter personal

DPO-ul poate ocupa, în același timp, și o altă funcție la companie, dar trebuie evitate, cu orice preț, conflictele de interese. De exemplu, DPO-ul nu poate ocupa, în același timp, și o funcție de conducere.
www.avocatnet.ro/articol_478...