Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Adeverință zile concediu medical
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Adeverință zile concediu medical

Am solicitat o adeverinta anexa 7 cu zile de concediu medical ceruta de medicul de familie pt. eliberarea unui concediu medical si angajatorul refuza semnarea adeverintei iar eu nu pot merge la serviciu fiind bolnava. Ce pot face? Am fost marti la medic, concediul este scris si nu il pot ridica fara aceasta adeverinta.
Sesizați ITM-ul daca lucrati in sectorul privat sau sunteti personal contractual ori ANFP-ul dacă sunteți funcționar public.
Multumesc.