Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj locuinta
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj locuinta

Eu si sotia mea am divortat si copiii i-au fost incredintati ei. La vanzarea locuintei comune ea are dreptul la mai mult de jumatate din contravaloarea locuintei pentru faptul ca i-au fost incredintati copiii?
Kawassaky, utilizator
Are dreptul la o cota mai mare doar in ipoteza in care a avut o contributie mai mare decat dvs la achizitionarea bunului imobil.Copii , incredintati"mamei nu sunt un argument pt o cota majoritara.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat