Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Restituire dobândă taxă poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Restituire dobândă taxă poluare

Am primit în cont suma ce reprezintă contravaloarea taxei de poluare pe 01-08-2018 , dar nici până azi nu am primit vreun ban din dobândă ! Înțeleg că nu ANAF restituie dobânda, deci unde pot să întreb ce se întâmplă ? Suma e undeva la 1300 Ron, taxa de 2500, plătită în anul 2010 !
Mergeti tot la ANAF si intrebati. In Decizia emisa de ei apare ca vi se va restitui si dobanda?
Ionita Cristina Avocat, Avocat
Eu nu sunt avocat,dar inteleg tot din discutiile de aici despre modalitatle de restituire a sumelor ca se returneaza si dobanda; iar eu am bifat pe cerere faptul ca cer si restituirea dobanzii. Nu am primit nici o decizie prin posta sau pe e-mail, doar am constatat verificand contul prin internet banking ca am suma respectiva in cont.
Ar trebui sa primit si dovanda. Mergeti la ei si solicitati relatii. Eventual si Decizia.