Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Amenda rovigneta
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Amenda rovigneta

Buna ziua, am circulat dintr-o eroare doua luni fara rovigneta . Am primit o amendă pentru data de 1.05.2018.Este posibil sa mai vina si alte amenzi, sau exista o nouă prevedere legală prin care timp de două luni nu se mai emit alte amenzi pentru aceeași contravenție?
Multumesc
Conform dispozitii in vigoare autoritatea CNADNR poate emite un singur PV contraventie/luna-indiferent de cate ori a fost depistat un vehicul circuland fara rovinieta in cursul unei luni calendfaristice