Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Nou!Art.91.1 cpp, mai este valabil ?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Nou!Art.91.1 cpp, mai este valabil ?

am citit deciziile ccr 962/2009 si 410/2008, prin care se respinge neconst.art.91.1 cpp, astazi am citit ca ccr a admis neconst.art.91.1 (cazul remes). in art. 91.1 se refera si la procesele verbale ale probelor audio-video ambientale, stranse in timpul actelor premergatoare, pot fi folosite ca mijloc de proba in instanta ?inainte de inceperea urmaririi penale ?cine ma poate lamuri ?
va multumesc
Va multumesc pentru raspunsurile dvoastra.