Buna ziua, in 2006 am deschis o firma(un SRL), eu avand titlu de administrator si ca si angajati am avut 2 rude, eu firma le-am lasat-o lor iar acum primesc acasa hartie ca trebuie sa platesc 10.000 EUR datorii ca altfel voi fii executat silit. Rudele la care am lasat firma si care au facut datorii au intrat in faliment cu ea iar acum ei sunt insolvabili si nu mai stie nimeni unde sunt. Ce pot face?
Dacă societatea este în insolvență, pentru a fi executat silit este necesară o hotărâre prin care să fie admisă o acțiune fondată pe art 169 din legea insolvenței.
Descrierea este prea lapidară, luați legătura cu un avocat specializat și pe insolvență pentru a vă ajuta.
Insolventa
adonisvigalex
Am un SRL care nu mai are activitate din 01.01.2008.La data inchiderii firmei am trecut in regim derogatoriu,regim ce a fost anulat odata cu aparitia ... (vezi toată discuția)