avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 677 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN

Buna ziua!Imi puteti spun ce cod sa aleg pt a putea vinde imbracaminte si incaltaminte adult-copii,rechizite,jucarii.?
Cel mai recent răspuns: Carmen Matei , Avocat 21:06, 29 August 2018
Buna seara!
Codurile CAEN pentru obiectele de activitate pe care doriti sa le intreprindeti:
4771 Comert cu amanuntul al imbracamintei, in magazine specializate
4772 Comert cu amanuntul al încaltamintei si articolelor din piele, în magazine specializate
4762 Comert cu amanuntul al ziarelor si articolelor de papetarie, în magazine specializate
4765 Comert cu amanuntul al jocurilor si jucariilor, in magazine specializate

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Caen magazin second hand anna_roxanna anna_roxanna Buna ziua, As dori sa deschid un magazine second hand unde sa pot vinde haine, incaltaminte, lenjerii, jucarii si pote bijuterii. Mentionez ca am deja o ... (vezi toată discuția)
Cod caen pt un magazin care vinde și haine, și poșete din piele sau înlocuitor, și bijuterii, și cosmetice belciuge belciuge Bună ziua Aș vrea să deschid un magazin de produse handmade în care să vând mai ales în regim de consignație (cod CAEN 4779), produsele fetelor ... (vezi toată discuția)
Autorizatii firma comert cu carti, rechizite stelutanicoleta stelutanicoleta Buna ziua. Doresc sa imi deschid un magazin de carti, rechizite, jucarii. Ce autorizatii imi trebuie pentru functionare? (vezi toată discuția)