Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Deduceri personale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Deduceri personale

La contracte de mandat pt. aleșii asociațiilor de proprietari, care sunt pensionari și nu mai au alt loc de munca, se poate considera funcție de baza si sa se facă deducerea pentru calcularea impozitului?
Pentru contractele de mandat nu se aplica prevederile privind deducerile personale.