Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract la domiciliu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract la domiciliu

Buna ziua.
Se poate incheia act aditional la contractul existent cu munca la domiciliu?Sau trebuie incheiat un nou contract de munca la domiciliu? Multumesc
Se poate incheia un act aditional .. Activitatea de telemuncă se bazează pe acordul de voință al părților și se prevede în mod expres în contractul individual de muncă odată cu încheierea acestuia pentru personalul nou-angajat sau prin act adițional la contractul individual de muncă existent.
multumesc