Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... CASS datorat pt venituri doar din chirii estimate sub ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

CASS datorat pt venituri doar din chirii estimate sub plafon pt 2018

Inregistrez de mai multi ani venituri doar din chirii. Pt 2017 am achitat tot impoz/CASS cf Decl de impunere pana la 31.12.2017. In 2018 estimez venit din chirii sub pafon. Nu am platit nimic pe 2018. De la Casa de Sanatate mi s-a spus ca daca platesc CASS doar pt luna curenta ( sept 2018),190 lei, voi fi asigurata tot anul.... Este adevarat? Adica acum NU sunt asigurata? Ce trebuie platit?
Doctorii imi spun ca nu am platit nimic pe anul asta, si nu prea vor sa mai imi dea retete. Sunt asigurata anul asta, chiar daca platesc la anul? Multe multumiri! Alina, Bucuresti
aalinab, utilizator