Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Pot pierde casa?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Pot pierde casa?

am 2 credite unul ipotecar si unul nevoi personale ma pot executa silit cei cu creditul pentru nevoi presonale si sa imi ia casa ?

am o perioada dificila si nu pot regla contul si am aproape 60 zile intarziere la creditul nevoi personale imi este frica sa nu pierd casa daca ajung la 90 zile ..

ma distruge stresul ..

cum se procedeaza , ce pot face cei de la banca cu creditul nevoi personale daca nu achit ? am 3500 lei in acest moment restanta si asta ptr ca nu reusesc sa imi gasesc un loc de munca stabil .

multumesc !
brokenangel, utilizator
Iti umbla la bunuri imobile ( casa,terenuri etc) incepand de la suma de 10.000 Ron.
In contextul in care nu aveti venituri, sa poata pune proprire,.atunci se indreapta spre bunuri imobile.