Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... supliment certificat de mostenitor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

supliment certificat de mostenitor

Se poate adauga o casa in suplimentul de certificate in mostenitor ? Trebuie sa aiba si cadastru si sa fie intabulata ? Se poate doar cu certificatul fiscal de plata a impozitului?
Buna seara,
Certificat fiscal,
Acte de proprietate.
Cadastru si intabulare.
Nu sunt obligatorii intabularea și nici documentația cadastrala.
Intabularea o faceti ulterior, pe numele moștenitorilor.
Importante sunt actele de proprietate si certificatul de atestare fiscală.
multumesc mult