Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisie cu preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisie cu preaviz

Buna ziua,
Mi-am dat demisia cu preaviz,ma apropii de finalul preavizului si seful meu refuza sa semneze demisia.Ce se poate intampla daca eu plec dupa terminarea preavizului?
Dupa terminarea preavizului. ci.m. inceteaza.

Demisia opereaza incetarea contractului de munca, in mod unilateral, fara a fi necesara aprobarea acesteia de catre angajator.