Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Social în Germania
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Social în Germania

Buna seara am si eu nevoie de ajutor lucrez de aproape un an in germania cu o firma romaneasca si vreau sa ami iau familia cu mine eventual sa ma mut acolo insa as putea sa primesc ajutor social pana se va angaja sotia am si 2 copii ce benefici as avea nustiu nus in tema cu dastea
Cel mai bine pentru primi cat mai multe indrumari adresati-va la:

Biroul ataşatului pentru probleme de muncă și sociale pentru RF Germania și Austria
Dna. Ioana Manole
Ataşat pentru probleme de muncă și sociale
Tel: + 49 (0)30 212 39 108
Fax: +49 (0)30 212 39 399
E-mail: berlin.social@mae.ro