avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 144 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Social în Germania
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Social în Germania

Buna seara am si eu nevoie de ajutor lucrez de aproape un an in germania cu o firma romaneasca si vreau sa ami iau familia cu mine eventual sa ma mut acolo insa as putea sa primesc ajutor social pana se va angaja sotia am si 2 copii ce benefici as avea nustiu nus in tema cu dastea
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:51, 8 Septembrie 2018
Cel mai bine pentru primi cat mai multe indrumari adresati-va la:

Biroul ataşatului pentru probleme de muncă și sociale pentru RF Germania și Austria
Dna. Ioana Manole
Ataşat pentru probleme de muncă și sociale
Tel: + 49 (0)30 212 39 108
Fax: +49 (0)30 212 39 399
E-mail: berlin.social@mae.ro

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua,dacă fiul meu care este studenta ramas repetent ,mai ... Aurora Jantea Aurora Jantea Bună ziua,dacă fiul meu care este studenta ramas repetent ,mai poate beneficia de alocația din germania? (vezi toată discuția)
Pot recupera banii din germania Greurus Mihai Costel Greurus Mihai Costel Patronul nu mia dat toți banii .Mai are sa-mi dea 1400euro (vezi toată discuția)
Alocație de stat pentru copii valy sofronia valy sofronia Copilul meu împlinește pe 7 martie vârsta de 8ani. El este născut în Germania și nu a beneficiat niciodată de alocație de stat chiar dacă suntem în ... (vezi toată discuția)