Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Se poate sa în judecata?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Se poate sa în judecata?

Bună ziua. În iunie am făcut un precontract pentru un apartament. Dar nici în ziua de azi nu e finalizat. Și nici nu știu când va fi gata. Ne a spus ca e gata la sfârșitul lui iunie. Ce se poate face în situația aceasta?
Buna ziua,
Sa actionati vanzatorul dezvoltator in instanta solicitand aplicarea prevederilor art. 1544 C Civ.
Cititi cu atentie precontractul si vedeti ce clauze contine acesta cu privire la termenul de predare.
Înainte de luarea oricărei decizii trebuie analizat antecontractul, iar ulterior se va putea discuta despre modalitatea de valorificare a unui drept recunoscut în favoarea Dumneavoastră
Se analizeaza contractul de avocat si va informeaza exact ce este mai bine sa faceti.
Se poate deschide proces dar e bine sa stiti ce aveti de facut si cand...
Cum ar fi fost ca un avocat sa fi asistat la semnarea precontractului....

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Se analizeaza contractul de avocat si va informeaza exact ce este mai bine sa faceti.
Se poate deschide proces dar e bine sa stiti ce aveti de facut si cand...