Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... A avea sau a nu avea un responsabil cu protecția ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

A avea sau a nu avea un responsabil cu protecția datelor

Buna ziua suntem o firma de transport international cu 2 angajati noua ne trebuie GDPR noi utilizand datele personale celor 2 angajati doar la contractele de munca.Multumesc.
Regulamentul general privind protecția datelor (GDPR) le oferă operatorilor de date personale și împuterniciților lor posibilitatea să aibă un responsabil cu protecția datelor (DPO) fie în rândul propriilor angajați, fie un terț de companie, dar contractat special pentru responsabilitatea cu protecția datelor.
www.avocatnet.ro/articol_486...