Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Schimbare regim de lucru
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Schimbare regim de lucru

Buna ziua,

Vreau sa trec de la CIM 8 ore/zi, 40 ore/sapt la o colaborare cu maxim 10 ore/sapt, lucru de acasa sau la nevoie la sediu, repartizare inegala a timpului. Ideea e ca voi lucra in alta parte si cat va fi nevoie de mine, voi continua sa lucrez si cu vechiul angajator.
Este nevoie sa inchid contractul actual si sa inchei altul? Care ar fi cea mai convenabila forma?
Multumesc.
Se poate incheia un act aditional la vechiul c.i.m. .....