Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajatorul nu a respectat contractul de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajatorul nu a respectat contractul de munca

Nu mi-a platit contributiile datorate, la fondul asigurarilor sociale de stat si fondul asigurarilor de sanatate.M -a trecut in concediu fara plata fara ca eu sa stiu, a facut cereri de concediu fara plata in numele meu.
Dumneavoasra ati lucrat, ati primit salariul? Ati semnat statul de plata? Aveti fluturasi cu salariul pe care l-ati primit? Pe ce perioada a facut cereri de concediu fara plata si a semnat in numele D-voastra? In toata aceasta perioada sa inteleg ca D-voastra ati lucrat?
Eugenia Angelica Fortuna, Consultant resurse umane
am vazut ca ati scris de mai multe ori acelasi subiect.
Ce anume va intereseaza ce puteti face?
Cui va pteti adresa?
Inteleg ca ati fost concediat, ne puteti spune cand incapand cu ce data?
Daca nu vi s-au platit contributiile puteti face o sesizare la ITM prin care le aduceti la cunostinta ca angajatorul a facut nereguli in ceea ce priveste executarea contractului dvs. de munca.
Daca vreti sa va ajutam fiti mai explicit.
Ati primit bani cand figurati cu concediu fara plata?
Ati fost pontat?
Cum v-a platit?
titiana, utilizator
Concediu fara plata este o solicitare din partea salariatului dar, daca cineva a facut-o in numele dvs. este un lucru grav.