Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Permis supendat
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Permis supendat

Buna ziua ! Am si eu o intrebare , sunt incepatoare si am avut permisul supendat de 2 ori in 6 luni , odata in luna mai (neacordare de prioritate pentru 30 de zile ) dar am depus contestatie (inca sunt in proces ) si iar in luna August (viteza pentru 3 luni ), am inteles ca fiind 2 suspendari in 6 luni mi se mai adauga o luna dar fiind incepatoare exista o posibilitate sa fie anulat daca pierd procesul dechis pentru suspendarea din mai , parerile sunt impartite desi am contactat si un avocat pentru aceasta situatie toata lumea leganduse de faptul ca sunt incepatoare !
tescan elena, utilizator
Permisul se anuleaza doar in urma unei condamnari pentru savarsirea anumitor infractiuni rutiere. La dvs este vorba de o contraventie. Nu stiu cu ce avocati v-ati sfatuit...
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat