Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Tichete de vacanta 2019
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Tichete de vacanta 2019

Ce valoare vor avea tichetele de vacanta în 2019?
Legea nr. 165/2018 privind acordarea biletelor de valoare
(in vigoare de la 01 ianuarie 2019)

art.24
(3) Nivelul maxim al sumei care poate fi acordată unui angajat în decursul unui an fiscal sub forma voucherelor de vacanță este de 6 salarii de bază minime brute pe țară garantate în plată.
....