avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 332 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... ITP expirat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

ITP expirat

Buna ziua ! Am ITP-ul expirat la masina si asi vrea sa stiu daca il pot face in orice statie ITP sau sunt obligat sa merg la RAR ?
Cel mai recent răspuns: Olga Tanasa , Consultant asigurari 17:03, 18 Septembrie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Oriunde numai sa nbu va opreasca politia pe drum. Pueti face o programare si sa va dea o foaie ca in cazul in care va opreste poate optineti indurare cu foaia aceeea.

"uite domne merg acum sa il fac".
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
in orice statie ITP

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Verificare tehnica expirata Georges3 Georges3 Buna . In cazul in care verificarea tehnica la masina a expirat, cum se poate face verificarea? trebuie deplasat pe platforma, sau daca a ajuns pana la RAR ... (vezi toată discuția)
Legalitatea rar majevcanin majevcanin buna ziua ,rog sa ma lamuriti cat de legali ca normal nu este ca domnii de la RAR sa stee in intersectii si pe drumuripublice {ca numai in ROMANIA intalnim ... (vezi toată discuția)
Avertisment viteza luat pe nedrept rocarolla rocarolla Este ora 3 fara 20 noaptea si eu nu pot dormi. De ce? De nervi. Ce s-a intamplat in urma cu cateva ore: eu circulam regulamentar(50/h) pe o strada din ... (vezi toată discuția)