avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... NON CIRCUMVENTION AND NON DISCLSURE WORKING AGREEMENT
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

NON CIRCUMVENTION AND NON DISCLSURE WORKING AGREEMENT

Am un contract intitulat NON CIRCUMVENTION AND NON DISCLSURE WORKING AGREEMENT, as vrea sa stiu care e echivalentul in legislatia romaneasca si ce presupune un astfel de contract.
Cel mai recent răspuns: MARIKO9 , utilizator 12:11, 10 Noiembrie 2009
Banuiesc ca respectivul contract nici macar nu e supus legii romane, de ce va intereseaza "corespondentul" in dreptul roman?
This Agreement is valid for any and all transaction between the parties herein and shall be governed by the enforceable law in All Commonwealth Country’s, European Union Country’s, USA Courts, or under Swiss Law in Zurich, in the event of dispute, the arbitration laws of states will apply.
J. The signing parties hereby accept such selected jurisdiction as the exclusive venue. The duration of the Agreement shall perpetuate for five (5) years from last date of signing.


Mie mi se pare ca ceea ce rezulta de la punctul I , Ca s-ar putea supune si legislateii tarilor UE. La noi ar putea fi considrat un contract nenumit ,asa cum sunt si alte contracte.
Pentru a-l putea intelege si pentru a-i aduce modificari in interesul meu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract prestari servicii in engleza?! camiha camiha Ma poate ajuta cineva cu un model de contract de prestari servicii( pentru elaborarea unui plan de afaceri) in limba engleza? Va multumesc! (vezi toată discuția)
Charta traducatorului elena138 elena138 Are cineva textul Chartei Traducatorului (aprobată de Congresul de la Dubrovnik din 1963,şi modificată la Oslo, la 9 iulie 1994)? Multumiri anticipate! (vezi toată discuția)
Munca in uk buiavasi buiavasi Buna seara ! Am primit o oferta de munca la un hotel din Londra si schita contractului de munca pe care o anexez in attach cu rugamintea de a ma lamuri daca ... (vezi toată discuția)