Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Schimbare loc munca de la sediu la domiciliul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Schimbare loc munca de la sediu la domiciliul angajatului

Buna ziua.
Este necesar sa inchei un act aditional la CIM in cazul schimbarii locului de munca de la sediul angajatorului la domiciliul angajatului?
Precizez ca nu se modifica nici atributiile nici salariul angajatului.
Este de ajuns sa inchei doar un acord scris semnat de ambele parti fara sa fac act aditional?
Multumesc.
Vorbim despre munca la domiciliu?
Buna ziua.
Angajatorul doreste sa schimbe locul muncii pentru un salariat de la sediu la domiciliul angajatului.
Salariatul va lucra de la domiciliu, iar daca va fi nevoie de prezenta sa la sediu va fi instiintat cu 24 ore inainite prin email.

Daca va lucra la domiciliu , este vorba despre munca la domiciliu /telemunca ... in acest caz, va trebui incheiat un act aditional la c.i.m. cu respectarea prevederilor art.108-110 sau ale Legii nr. 81/2018 privind reglementarea activității de telemuncă
Multumesc mult pentru raspuns.