Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Intampinare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Intampinare

Buna ziua,
Intampinarea la cererea de chemare in judecata d se plateste?
Se trimite un exemplar si reclamantului?
Multumesc
Buna seara,
Nu se plateste
Se trimite si partii adverse
Prin intampinare formulati aparari la pretentiile reclamantului,se redacteaza in 2 ex unul pt instanta si unul pt reclamant.Se achita un onorariu in cazul in care angajati un av sa o redacteze.
Multumesc pentru raspuns. In citatia de la judecatorie spune sa o depun in 2 ex. Nu se specifica sa o trimit reclamantului
Multumesc!
Nu se trimite notificarea de dv. reclamantului ci de către tribunal