avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire loc de veci
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire loc de veci

Am un loc de veci lasat de o matusa prin testament. Dupa moartea ei nu s-a deschis succesiunea si nu s-a facut nici un certificat de mostenitor.Au trecut mai mult de 6 luni.
Acum trebuie sa introduc actiune in instanta? Ma puteti sfatui in legatura cu actiunea?

Alte discuții în legătură

Testament pe o parte din masa succesorala todeadenisa@yahoo.com todeadenisa@yahoo.com O matusa a decedat si masa succesorala e formata dintr-un apartament,loc de veci si niste cote parti din niste terenuri.Dansa are doi fii carora le revine ... (vezi toată discuția)
Anulare certificat de mostenitor anirc anirc Buna ziua. Iata problema mea: In anul 2009 a murit tatal meu. In casa am descoperit ca matusa lui cu care locuia mi-a lasat prin testament toate bunurile ei ... (vezi toată discuția)
Renuntare la succesiune v3ronica v3ronica Buna seara tuturor! Sint noua aici si incerc sa ma exprim pe intelesul tuturor. Problema mea este urmatoarea: mama mea si parintii ei au cumparat un loc de ... (vezi toată discuția)