Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... testament pe o parte din masa succesorala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

testament pe o parte din masa succesorala

O matusa a decedat si masa succesorala e formata dintr-un apartament,loc de veci si niste cote parti din niste terenuri.Dansa are doi fii carora le revine apartamentul si locul de veci dar terenurile mi le-a lasat mie prin testament autentificat la notar. Cei doi fii nu locuiesc in localitate ,au venit sa faca succesiunea si s-au impiedicat de acest testament pe terenuri care le-a incetinit procedura de a intra in posesia certificatului de mostenitor.Au venit atunci la mine ,le-am dat toate actele necesare pentru terenuri,inclusiv certificatul fiscal,dar nu si buletinul meu.
Ei au zis ca rezolva ei la notar fara mine .
Intrebarea este daca e ok asa fara sa merg si eu.
todeadenisa@yahoo.com, utilizator