Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Diferenta de coduri CAEN
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Diferenta de coduri CAEN

Buan ziua!Am inregistrat o firma la ONRC folosind codul CAEN destinat agentiilor imobiliare (6831).Am vazut recent ca mai este un CAEN 6810.Concret care este diferenta intre cele 2?6810 este mai limitat la tranzactii imobiliare?
codul 6831 include activitati de tranzactii imobiliare realizate de catre agentiile imobiliare: -servicii de intermediere pentru cumpararea , vanzarea si inchirierea bunurilor imobiliare, pe baza de onorariu (taxa) sau contract -activitati de consultanta si servicii de evaluare privind cumpararea, vanzarea si inchirierea bunurilor imobiliare, pe baza de onorariu (taxa) sau contract -activitati ale agentilor care incheie precontracte (angajamente scrise), in vederea realizarii unei tranzactii Imobiliare, pe cand codul 6810 se refera la vanzarea-cumpararea de bunuri imobiliare proprii