Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... dreptul de a conduce.
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

dreptul de a conduce.

in urma unui eveniment rutier care sa soldat cu avarierea auto propriu pe fondul consumului de alcool fara victime este primita o sentinta cu: Amânarea aplicării pedepseisi perioada de proba 2 ani intrebarea este : pot beneficia conf prevederilor din ART. 103*)
(1) Suspendarea exercitării dreptului de a conduce autovehicule se dispune:
Sau care este momentul in care pot redeveni sofer ?

Daca nu aveti stabilita ca obligatie sa nu conduceti in termenul de supraveghere, cu hotararea definitiva, mergeti sa va ridicati permisul.
Multumesc