Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Termen depunere situatii financiare intermediare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Termen depunere situatii financiare intermediare

Buna ziua,

Care este termenul de depunere al situatiilor financiare anuale intermediare pentru trimestrul III al anului 2018?

Am vazut ca ANAF - ul a publicat ieri 27.09.2018 formatul pdf al acestor situatii...
george-neagu, moderator
Situațiile financiare interimare se depun la unitățile teritoriale ale Ministerului Finanțelor Publice, în termen de 30 de zile de la aprobare.

Pentru întocmirea situațiilor financiare interimare este obligatoriu de efectuat inventarierea patrimoniului și trebuie înregistrate în contabilitate rezultatele inventarierii.
[ link extern ] /