Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Act vanzare-cumparare pe cota parte din imobil sub ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Act vanzare-cumparare pe cota parte din imobil sub ipoteca?

Parintii mei detin un apartament pe care il vor vinde. Banii obtinuti din vanzarea acestuia ni-ii vor da sa acoperim o parte din rata la banca pe care o avem pentru constructia unei case. Se poate face act de vanzare-cumparare cota parte din casa pe numele parintilor mei pe acesti bani. In ideea ca aceasta casa este sub ipoteca la banca.
Se poate face act de vanzare cu parintii, insa dreptul de ipoteca nu va fi afectat de acest act in niciun fel.