Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... arhive cadastrale buftea
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

arhive cadastrale buftea

va rog sa ma informati unde ar putea exista ARHIVELE CADASTRALE ALE ORASULUI BUFTEA DINAINTE DE 1949 deoarece la Primaria Buftea nu sunt ,la Arhivele nationale la fel ,nu exista ,iar eu am nevoie de o Adeverinta sau de un extras CF cu proprietatile detinute de strabunicii mei in Buftea ,acestia fiind decedati in 1940 ,respectiv 1949.multumesc de ajutor !
Daca te mai intereseaza subiectul, pot sa-ti sugerez sa cauti la Biroul de Carte Funciara de la Judecatoria Buftea. Vezi ca atributiile acestui birou au trecut la Oficiul de Cadastru si Publicitate Imobiliara, dar cred ca sediul este tot in incinta Judecatoriei, daca nu s-a gasit alt spatiu.
Este valabila sugestia numai daca stii sigur ca pentru terenul respectiv a existat carte funciara. Daca nu, pierzi timpul acolo.