Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Plăţi impozite
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Plăţi impozite

Am depus declaraţia unică online şi aş vrea să-mi plătesc obligaţiile, însă nu găsesc nicăieri nici o informaţie cu privire la sumele de plată. În această situaţie plătesc sumele calculate de mine în declaraţie? Pot găsi undeva o confirmare a acestora sau o recalculare de către ANAF a sumelor respective?
Mulţumesc anticipat pentru lămuriri.
Chiar daca autoritatile va induc ideea ca achitarea obligatiilor catre ANAF online va scuteste de alte eforturi,realitatea demonstreaza ca platitorul in final pentru inregistrarea pe rolul sau fiscal a platii trebuie sa se deplaseze la ghiseu,sa se faca verificarea obligatiilor de plata cu ceea ce s-a platit
Daca va referiti la prima parte din declaratia unica in care se treceau valorile pentru inchiderea anului 2017, o sa primiti decizie de impunere cu ce aveti de plata sau de incasat. Pentru partea a doua din declaratia unica in care se declara veniturile din 2018, pentru acestea platiti doar valorile care apar acolo in declaratie.