Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Restituire permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Restituire permis

Am avut permisul retinut , instanta a pronuntat o decizie favorabila , am primit hotatrarea si urmeaza sa o legalizez , la momentul retineri eu locuiam in bucuresti ( ubde a fost retinut si permisul ) acum locuiesc in alta localitate unde am si viza de resedinta .
Care sunt pasi pt a obtine permisul si de unde il pot solicita obligatoriu de la bucuresti sau se poate si de la domiciliul actual .?
Daca la data retinerii permisului de conducere aveati domiciliul in Bucuresti foarte probabil permisul dvs. se afla la Bucuresti de unde va trebui sa-l recuperati.