Forum Discuţii juridice Traduceri Mai este necesara traducerea și legalizarea
Discuție deschisă în Traduceri

Mai este necesara traducerea și legalizarea

Mai este necesara traducerea și legalizarea certificatului de naștere pentru Danemarca, ca și tara și precizez ca este vorba de un certificat de naștere al fiicei mele nou ascute și am nevoie de certificatul ei pentru ai face alocație din Danemarca având în vedere faptul ca lucrez legal acolo.
In UE/SEE certificatele de nastere multilingve (cu engleza si franceza) nu necesita traducere.