Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... De ce acte este nevoie pentru a depune un răspuns la ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

De ce acte este nevoie pentru a depune un răspuns la întâmpinare, și cum se poate depune?

Buna ziua! De ce acte este nevoie pentru a depune un raspuns la intampinare? Numai raspunsul in sine in 2 exemplare si atat? Trebuie depus personal la judecatorie sau se poate trimite si prin posta? Multumesc mult
Manuela Rășină, administrator
Raspunsul la intampinare poate fi depus personal sau transmis prin posta, intr-un singur exemplar, deoarece nu se comunica, paratul urmand a lua cunostinta despre acesta de la dosarul cauzei.
Multumesc mult! Mai trebuie depus ceva pe langa, cum ar fi copie dupa CI sau vreo taxa?
Raspunsul la intampinare nu se timbreaza.
Copia CI o puteti depune daca nu ati depus-o.