Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Dubla cetatenie Romano-Britanica
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Dubla cetatenie Romano-Britanica

Buna ziua,
Sunt casatorita in U.K. de 5 Ani.cu un cetatean britanic. Am serviciul permanent de 6 Ani in U.K. De curand ni s-au oferit 2 posturi in Danemarca. Eu inca am passport romanesc. Cum sa procedez mai bine, sa aplic pt dubla cetatenie in U.K.. Daca Uk nu mai este membra EU, pot fi considerata cetatean EU cu aceasta dubla cetatenie in Danemarca, sau ma va afecta ca sunt si cetatean britanic.?
PopescuDaniela, utilizator
Daca aveti dubla cetatenie (romano-britanica), veti fi in continuare cetatean european.
multumesc