Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie invaliditate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie invaliditate

Bună ziua, am 57 de ani, sunt încă salariată cu contract permanent de muncă, sufăr de gonartroză bilaterală cu afectarea capacității de mers-de jumătate de an mă deplasez cu ajutorul unei cârje. Doresc să știu dacă mă încadrez în vreo categorie de invaliditate și dacă aș putea primi pensie în acest sens, chiar dacă voi continua să lucrez până la împlinirea vârstei de pensionare. Mulțumesc anticipat,
Cel mult veți primi gradul 3 de invaliditate și să continuați să lucrați 4 ore. Vorbiți cu medicul specialist ORTOPED să vedeți ce zice, dacă vă face referatul.