avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Gonartroza bilaterala este considerata handicap?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Gonartroza bilaterala este considerata handicap?

Gonartroza bilaterala este considerata handicap, și de ce grad anume? Sufar din 2018 de gonartroza bilaterala, ma deplasez cu ajutorul unei carje cu sprijin pe antebrat.
Ultima modificare: Miercuri, 20 Septembrie 2023
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 16:46, 20 Septembrie 2023
Cautati-va raspunsul, aici:
[ link extern ]
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie invaliditate Heather Heather Bună ziua, am 57 de ani, sunt încă salariată cu contract permanent de muncă, sufăr de gonartroză bilaterală cu afectarea capacității de mers-de ... (vezi toată discuția)
Sunt disperata, nu s-a aprobat cererea pentru pensie de invaliditate. pot beneficia de o indemnizatie sociala? andika andika Buna ziua! Ma numesc Andreea am 31 de ani de mai multi ani sunt cam bolnavicioasa dar de anul trecut mi s a agravat sanatatea,In octombrie am fost ... (vezi toată discuția)
Ajutor social nicolathome nicolathome Buna ziua, Am urmatoarea problema: mama mea in varsta de 75 de ani a avut grave probleme cardiace si un usor avc in urma cu un an. Dupa 4 saptamani de ... (vezi toată discuția)