Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Contract colaborare?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Contract colaborare?

Buna seara. Am un PFA cu obiect de activitate Fotograf. Merg cu diverse cunoștințe la evenimente eu ca fotograf și ei filmează. A-și dorii sa știu dacă a-și putea sa fac contract de colaborare cu ei și ce impune astfel de contract ei neavând vreo forma juridica
Doar persoana care detine PFA poate executa activitatea pentru care s-a inregistrat. Pot fi angajate doar persoane pentru activitati auxiliare: sofer, contabil, etc. Pentru ceea ce descrieti mai sus va trebuie SRL