Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Acte cerute
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Acte cerute

De ce ni se cer copii de pe cartea de identitate sau buletin și contractul de vânzare-cumpărare a imobilului ?
Nu dati nicio copie a CI sau actului de proprietate pentru inscrierea in cartea de imobil.
Le prezentati actele fara sa "frunzareasca" contractul de v/c, sa citeasca numai prima pagina si ultima, cine este responsabilul cartii de imobil poate sa isi noteze nr incheierii de autentificare pe care sa il inscrie in cartea de imobil drept dovada a detinerii proprietatii.
Cel mult ii dati o copie a primei pagini in care stergeti datele personale, cnp.
Adociatiile de proprietari nu sunt operatori de date cu caracter personal.