Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cine semneaza pt aceste situatii financiare interimare ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cine semneaza pt aceste situatii financiare interimare 2018?

Buna ziua,

Am repartizat dividende in trimestrul 3 si trebuie sa intocmesc situatii financiare interimare. In lege scrie ca situatiile financiare interimare sunt supuse auditului, in situatia in care persoanele care le intocmesc au obligatia de auditare statutara a situatiilor financiare anuale sau opteaza pentru auditarea acestora, respectiv sunt supuse verificarii de catre cenzori in cazul in care situatiile financiare anuale fac obiectul auditarii.

Si daca societatea mea nu face obiectul auditarii nici nu este supusa verificarii de catre cenzor, cine semneaza pt aceste situatii...ca si in cazul celor anuale, persoana care le-a intocmit a si semnat...sau cum sa procedez?

Care este termenul de depunere al acestor situatii financiare interimare?

Multumesc
george-neagu, moderator
La fel ca la bilantul anual de pana acum.