Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Obligatie cumparare casa fiscala cu jurnal electronic
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Obligatie cumparare casa fiscala cu jurnal electronic

Nu am activitate pe firma in 2018,iar cand am avut intamplator sau sezonier am folosit factura pentru engross ,daca au fost 10 facturi intr-un an.Am casa fiscala cu hartie ca jurnal fiscalizata dar nu am folosit-o in perioada de cand am firma o intreprindere individuala.
Intrebare ce sa fac:
1 sa inchid sau sa suspend activitatea firmei
2.sa nu cumpar casa fiscala cu jurnal electronic
george-neagu, moderator