Forum Discuţii juridice Executare silită Cum pot solicita o situatia a sumelor executate .
Discuție deschisă în Executare silită

Cum pot solicita o situatia a sumelor executate .

Buna ziua , doresc sa obtin situatia sumelor ce au fost executate de catre un executor impotriva mea . Indicatimi va rog atricolul ce prevede aceste aspecte cu privire la informatiile aferente , in sensul ca dorec defalcate .
Daca doriti "defalcate" va trebui sa solicitati o expertiza, intr-un proces de contestatie la executare. Cat priveste obligatia executorului judecatoresc de a pune la dispozitia persoanei interesate copii dupa inscrisurile de la dosarul de executare, pe cheltuiala partii interesate, da exista aceasta obligatiei si este prevazuta fie in codul de procedura civila, fie in legea 188/2000 a executorilor judecatoresti, cautati si dvs in ambele.
Multumesc