Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Material lemnos
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Material lemnos

Dacă iei lemne dintr o rampă a unui parchet fără documente și esti prins cu ele în trafic ce fapta se reține? Precizez ca este vorba de un portbagaj de lemne.
Ce inseamna "daca iei"? Adica daca furi? Sau la ce va referiti? Faca furi se retine furtul, si/sau eventual alte infractiuni sau contraventii la regimul silvic, transport material lemnos fara autorizatie, s.a.m.d.
Furtul pe Codul Penal sau Codul Silvic?
trandafir2, moderator
Organul de cercetare penala incadreaza fapta. Dvs spuneti povestea dvs, insa in dosar conteaza probele.